Straż Graniczna Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej Zarzuty dla byłego funkcjonariusza Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zarzuty dla byłego funkcjonariusza Straży Granicznej

Karolina Miklaszewska-Gozdecka
17.09.2021

W dniu 31.08.2021 r. funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, na podstawie postanowień wydanych przez prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymali byłego funkcjonariusza Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Następnie w dniu 01.09.2021 r. zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut dotyczący ujawniania w latach 2018 – 2019 informacji służbowych o ustaleniach śledztwa i planowanych czynnościach procesowych osobom zaangażowanym w przestępczość narkotykową tj. o przestępstwo z art. 231 § 2 kk., w zb. z art. 266 § 2 kk, w zb. z art. 239 § 1 kk w zw. z art.  11 § 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Lublin - Zachód postanowieniem  z dnia 01.09.2021 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Zarzucane czyny podejrzanemu zagrożone są karą 10 lat pozbawienia wolności. Materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia ww. zarzutu zgromadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej. Prowadzone są dalsze czynności w śledztwie.

 

  • Zarzuty dla byłego funkcjonariusza Straży Granicznej
    Zarzuty dla byłego funkcjonariusza Straży Granicznej
do góry