Straż Graniczna Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej

Nawigacja

Najważniejsze

Konferencja w Akademii Policji w Szczytnie

W dniu 8 września 2023 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się konferencja naukowa pt. „Zagrożenia przestępczością korupcyjną - perspektywa instytucjonalna”.

Święto Straży Granicznej w BSWSG

W dniu 31 maja 2023 r. odbyły się obchody Święta Straży Granicznej w Biurze Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Uroczyste powitanie generała

W dniu 15 maja 2023 roku Komendant Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej Adam Wanarski otrzymał na Wawelu z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nominację na stopień generała brygady Straży Granicznej.

Kolejny wyrok za znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej

Sąd Rejonowy w Chełmie wyrokiem nakazowym uznał ob. RP za winnego znieważenia w czerwcu oraz lipcu 2022 r. funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poprzez używanie wobec nich słów powszechnie uznanych za obelżywe, podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych, tj. przestępstwa z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 91 § 1 kk.

Wyrok w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej

Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał wyrok wobec ob. RP, którego uznał za winnego tego, że we wrześniu 2021 r. za pomocą środków masowego komunikowania, na adres poczty e-mail Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej skierował pismo adresowane do Komendanta Oddziału oraz jego Zastępców, w którym pomówił ich o postępowanie, które mogło poniżyć ich w opinii publicznej oraz znieważył używając słów powszechnie uznanych za wulgarne i obelżywe tj. czynu z art. 226 § 1,§ 2 kk w zb. z art. 216 § 1, § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Aktualności

Linki do serwisów zewnętrznych

do góry