Straż Graniczna Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej Czynna napaść na funkcjonariusza SG - akt oskarżenia - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Czynna napaść na funkcjonariusza SG - akt oskarżenia

Karolina Miklaszewska-Gozdecka
21.11.2019

W dniu 30 października 2019 roku Prokuratura Rejonowa we Włodawie skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego we Włodawie w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Prokuratura Rejonowa we Włodawie oskarżyła obywatela polskiego Roberta B. o to, że w dniu 28 marca 2019, działając z zamiarem bezpośrednim, używając niebezpiecznego przedmiotu w postaci pojazdu mechanicznego – samochodu osobowego, dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Granicznej, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, polegających na zatrzymaniu w kompleksie leśnym oskarżonego oraz innej osoby, biorących udział w przemycie papierosów przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego z terytorium Białorusi na terytorium Polski tj. o czyn z art. 223  § 1 k.k. w zb. z art. 160 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.
Zgodnie z zarządzeniem prokuratora czynności procesowe w tej sprawie realizowali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

  • Czynna napaść na funkcjonariusza SG
    Czynna napaść na funkcjonariusza SG
do góry