Straż Graniczna Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej Funkcjonariusz BSW SG wyróżniony za honorowe oddawanie krwi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz BSW SG wyróżniony za honorowe oddawanie krwi

Karolina Miklaszewska-Gozdecka
18.05.2018

Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga wyróżnił ppor. SG Grzegorza Pakułę za honorowe oddawanie krwi oraz propagowanie idei krwiodawstwa w Straży Granicznej.

Ppor. SG Grzegorz Pakuła był współzałożycielem Klubu Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Głównej Straży Granicznej i jego pierwszym prezesem w latach 2012-2016. Przez ponad 20 lat oddał łącznie ponad 20 litrów krwi, za co otrzymał odznaczenia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I, II i III stopnia.
Był organizatorem akcji oddawania krwi w Komendzie Głównej Straży Granicznej oraz współpracował w tym zakresie z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „BOROWIK” przy ówczesnym Biurze Ochrony Rządu (obecnie SOP).
Był także w 2014 r. organizatorem akcji „Dzieci Dzieciom” wspólnie z Przedszkolem nr 11 w Pruszkowie. Akcja miała na celu zebranie ubrań, materiałów szkolnych, zabawek produktów żywnościowych dla dzieci z Domu Dziecka nr 9  w Warszawie.

 

do góry